وقتی به یک دوچرخه کوهستان عالی فکر می کنید، چه چیزی به ذهنتان می رسد؟ برای ما، اسپارک 900 همه آن چیزها را دادر. می‌پرسید چرا؟

سریع، سبک و فوق العاده در همه مسیرها با ظاهری بسیار جذاب

 دوچرخه تریل مسافرتی کوتاه؟ دان کانتری (Downcountry) بی نقص؟ دوچرخه مسابقه گهگاهی؟ هر چه هست، اسمش را هر طور که می خواهید بگذارید. تنها چیزی که می دانیم این است که این یک دوچرخه کوهستانی جهنمی است.

فناوری تعلیق یکپارچه

یک دوچرخه با سیستم تعلیق جلو و عقب نیاز به یک طراحی مهندسی مناسب دارد.

طراحی تعلیق اسپارک بدون فنر و دارای جرم کمتر است. استفاده از طراحی خاص و خمیدگی هایی که مشاهده میکنید به ما اجازه می دهد تا یک سیستم بسیار سبک وزن داشته باشیم و در عین حال عملکرد بهینه تعلیق را تضمین کنیم.

طرح تعلیق – حرکتی

میتوان گفت اسپارک دارای پلت فرم تنه با سیستم شوک یکپارچه است.

برای عملکرد بهینه سیستم تعلیق، انتقال نیرو باید به مستقیم ترین شکل ممکن باشد. چیزی که ما می خواهیم از آن اجتناب کنیم، حرکات جانبی ناکارآمد است. فناوری تعلیق یکپارچه این امکان را می دهد که این مورد را بهبود بخشیم. اولاً، داشتن قاب در اطراف شوک حرکت اضافه را کاهش می دهد و انتقال نیرو را بهینه‌تر می کند. همچنین می‌توانیم بلبرینگ‌های بزرگ‌تری را به محور لوله اضافه کنیم و این ناحیه را بیشتر تقویت کنیم و هرگونه حرکت غیر ضروری را کاهش دهیم. فن‌آوری تعلیق یکپارچه به ما کمک می‌کند تا مرکز ثقل را پایین می‌آوریم. در نتیجه، دوچرخه از هندلینگ بهتر و یک سواری پایدارتر سود می‌برد.

اگرچه ممکن است اینها به صورت جداگانه بهبودهای جزئی به نظر برسند، اما مجموع آنها منجر به عملکرد کارآمدتر می شود. علاوه بر این، شوک کاملاً در برابر هرگونه عنصر خارجی محافظت می شود.

دسترسی به شوک از طریق ناحیه براکت پایینی بسیار ساده است که تنظیم فشار برگشتی، فشرده سازی، فشار ضربه و نصب یا تعویض کابل سیستم تعلیق TwinLoc را آسان می کند.

تنظیم SAG نیز آسان است، زیرا می‌توانید از طریق نشانگر ببینید چه افتی دارید. پیچ های از بیرون به راحتی قابل دسترسی هستند. اسپارک 900 با شوک جدید و بزرگتر در ترکیب با سیستم تعلیق TwinLoc میتواند 120 میلی متر حرکت چرخ های عقب را داشته باشد.

سیستم تعلیق TWINLOC

اسپارک دارای سیستم تعلیق Twinloc است. با این فن آوری به راحتی میتوانید سیستم تعلیق دوچرخه و زین را تنظیم کنید.

هندسه/طراحی قاب

سال‌ها از سریع‌ترین دوچرخه سوارن جهان بازخورد گرفتیم تا جدیدترین ساختار فریم  Sparkرا توسعه دهیم. می خواستیم دوچرخه ای داشته باشیم که سریع و قادر به گذر از همه مسیرها باشد. اسپارک 900 قابلیت حرکت 130 میلی‌متر در دوشاخ  و 120 میلی‌متر در کمک عقب را دارد که واقعاً برای سواری در انواع زمین‌ها لذت‌بخش است. این یکی از سریع‌ترین و سبک‌ترین دوچرخه‌های تریل ما است.

از نظر هندسی، یک دوچرخه تریل واقعاً پویا می‌خواستیم، بنابراین هدف ما این بود که یک راه‌حل هندسی داشته باشیم که در زمانی که نیاز به کاهش قدرت یا بالا رفتن از صعودهای فنی دارید، هیچ چیز را از نظر کارآیی قربانی نمی‌کند، در حالی که به ورزشکاران اعتماد به نفس و ایمنی می‌دهد.

هدف دیگر ما این بود که همه چیز را سبک نگه داریم. اسپارک را بر پایه دو اصل مهندسی کردیم: استحکام و وزن پایین. برخی از قسمت های بدنه ضخامت کمتری نسبت به کارت اعتباری دارند!

سیستم تعلیق دو کمک محدودیت‌هایی را برای وزن ایجاد می‌کند، اما تیم ما موفق شد سبک‌ترین آلیاژهای کربن را برای این پروژه توسعه دهد، و به چیزی که همیشه برای دوچرخه‌های کوهستان کربنی خود می‌خواهیم دست پیدا کنیم، سواری بدون وزن.

پلت فرم اسپارک حول یک خط زنجیره 55 میلی متری طراحی شده است. این به ما امکان می دهد چند کار جالب انجام دهیم. ما می‌توانیم فضای بیشتر برای تایر را تضمین کنیم، در حالی که استحکام آن را قربانی نمی‌کنیم که در انتقال نیرو بسیار مهم است.

ما همچنین طبق خواست دوچرخه سواران، فضایی برای دو بطری آب در بدنه طراحی کردیم.

SYNCROS FRASER IC COMBO

اسپارک دارای SYNCROS FRASER IC COMBO است. یکپارچه سازی کابل ها منجر به مشکلاتی میشود و Fraser تا حدی برای رفع این مشکل طراحی شده است. طراحان Syncros روی شکل کار کردند تا کابل‌ها قبل از ناپدید شدن در هدست با قطعات پلاستیکی یکپارچه در مکان های مشخص ثابت شوند. این کار از خم شدن یا پیچ خوردگی در کابل ها جلوگیری می کند و نمای جلویی مینیمالیستی ایجاد می کند. همه میله‌های اسپارک دارای امکان برای نصب رایانه، چراغ قوه و دوربین در بالا یا زیر هستند.

با اسپارک می‌توانید زاویه سر را 0.6 درجه بیشتر یا کمتر کنید. این کار را می توان بدون قطع کابل یا ترمزها انجام داد.

این دوچرخه همچنین دارای محافظ زنجیر است.

ابزار اکسل عقب دارای آچار ستاره ای T25، T30 و یک آلن 6 است. با این سه گزینه می توانید تمام قطعات محوری و تقریباً هر چیز دیگری را که برای تنظیم روی دوچرخه وجود دارد تنظیم کنید.

آلیاژهای بدنه اسپارک 950، 960 و 970 دارای ویژگی های مشابه برادران کربنی خود هستند، اما با هزینه کمتر.

نگاهی به دوچرخه های اسکات اسپارک 900

لینک خرید دوچرخه های اسپارک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *